JUTRO: 2 °C pogoda jutro

Dawid Kubacki zwycięzcą konkursu w Innsbrucku

Dawid Kubacki wygrał trzeci konkurs Turnieju Czterech Skoczni. Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata okazał się najlepszy w Innsbrucku.

Dawid Kubacki wygrał w Innsbrucku trzeci konkurs 71. edycji narciarskiego Turnieju Czterech Skoczni. Drugie miejsce zajął Norweg Halvor Egner Granerud, który utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej imprezy. Trzeci był Słoweniec Anze Lanisek.

Kubacki, który umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji Pucharu Świata, pokonał Graneruda o 3,5 pkt, ale w TCS przed ostatnimi zawodami w Bischofshofen traci do Norwega aż 23,3 pkt.

Piąte miejsce na Bergisel zajął Kamil Stoch, 10. był Piotr Żyła, a 20. Paweł Wąsek.

Redakcja: M. Rutynowski za PAP

Więcej w skoki narciarskie, zwycięstwo, Turniej Czterech Skoczni, Dawid Kubacki
Turniej Czterech Skoczni: Polacy spróbują zmniejszyć stratę do Graneruda

Halvor Egner Granerud prowadzi po dwóch konkursach Turnieju Czterech Skoczni. W środę w Innsbrucku zmniejszyć stratę do Norwega spróbują Polacy, którzy dzień wcześniej świetnie spisali się...