DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro

Dawid Kubacki na podium Pucharu Świata

Dawid Kubacki zajął trzecie miejsce w niedzielnym konkursie skoków narciarskich Pucharu Świata w Oslo. Zwyciężył Austriak Stefan Kraft.

Drugi był Słoweniec Anze Lanisek.

Kubacki, który w niedzielę obchodził 33. urodziny, awansował na czwartą pozycję w klasyfikacji Raw Air.

Na 17. miejscu został sklasyfikowany Paweł Wąsek, na 19. Kamil Stoch i na 24. Piotr Żyła.

Dawid Kubacki po raz 37. w karierze stanął na podium indywidualnych zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich. Na koncie ma 10 zwycięstw, 9-krotnie był drugi, a 18 razy – trzeci.

Niedzielny konkurs był częścią cyklu Raw Air, który zainaugurowały piątkowe kwalifikacje. W tym roku składa się na niego rekordowa liczba 18 skoków w 10 dni.

Autor: PAP
Redakcja: K. Ośko

Więcej w skoki narciarskie, Dawid Kubacki
Czwarte miejsce polskiej drużyny skoczków. Słowenia ze złotem

Polska, w składzie: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł i Dawid Kubacki, zajęła czwarte miejsce w drużynowym konkursie skoków podczas narciarskich mistrzostw świata w Planicy. Triumfowała...