JUTRO: 10 °C pogoda jutro

Dawid Kubacki na podium konkursu Pucharu Świata w Ruce. Triumfatorem zawodów Norweg Halvor Egner Graneru

Dawid Kubacki. Fot. Tadeusz Mieczyński

Dawid Kubacki po raz 21. stanął na podium indywidualnych zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich. Dziś zajął trzecie miejsce w fińskiej Ruce. Taki sam rezultat uzyskał na tym obiekcie także w sobotę. Kubacki na koncie ma cztery triumfy.

Triumfował Norweg Halvor Egner Granerud, który zepchnął na drugie miejsce prowadzącego po pierwszej serii Niemca Markusa Eisenbichlera. Granerud wyprzedził Eisenbichlera, który wygrał oba wcześniejsze konkursy indywidualne w tym sezonie, o 9,9 pkt. Kubacki stracił do Norwega 16,4 pkt. Polak po raz drugi z rzędu stanął na najniższym stopniu podium w zawodach Puchary Świata.

Kamil Stoch zajął siódme miejsce. Piotr Żyła, który w sobotę był drugi, tym razem uplasował się dopiero na 23. pozycji, a o dwie lokaty niżej znalazł się Paweł Wąsek.

Do finałowej serii nie awansował Andrzej Stękała, który zajął 33. miejsce. W kwalifikacjach odpadł z kolei Klemens Murańka, który zaliczył w nich zupełnie nieudaną próbę – uzyskał 88 metrów.

W Ruce nie rywalizowali najlepsi Austriacy, w tym Stefan Kraft. U zdobywcy Kryształowej Kuli w poprzednim sezonie i trzech jego kolegów oraz trenera Andreasa Widhoelzla wykryto zakażenie Covid-19.

Kolejne zawody 5 i 6 grudnia na skoczni Aist w rosyjskim Niżnym Tagile.

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za PAP

Więcej w sport, narciarstwo, skoki narciarskie
Od początku kontrolowali wynik tego spotkania. KPR Elbląg nie dał szans Sokołowi

W 9. kolejce 1 ligi szczypiornistów, komplet punktów zanotował KPR Elbląg, który pokonał u siebie Sokół Kościerzyna 29:20. Trener elblążan Grzegorz Czapla był po meczu zadowolony...