Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dawid Kubacki drugi w Sapporo

Fot. PAP/EPA

Dawid Kubacki zajął drugie miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Sapporo. Polak uzyskał odległości: 137 i 125,5 m. Przegrał z Japończykiem Ryoyu Kobayashim, do którego stracił 7,2 pkt.

Kobayashi przełamał się przed własną publicznością i wygrał pierwszy konkurs w sezonie. To jego 28. triumf w karierze. Trzecie miejsce zajął Norweg Halvor Egner Granerud.

Kubacki 10. raz z rzędu znalazł się na podium. Reprezentant Polski jest liderem Pucharu Świata i ma ponad 100 punktów przewagi nad drugim Granerudem. Piątkowe podium było jego 35. w karierze.

Kamil Stoch był czwarty. Skoczył na odległość 133 i 132,5 m, a Piotr Żyła czternasty ze skokami 131,5 i 124,5 m. W drugiej serii nie wystąpili: Paweł Wąsek  – 118 m zajmując ostatecznie 33. miejsce. Aleksander Zniszczoł ze skokiem na odległość 114 m uplasował się na 38. miejscu.

W weekend w Sapporo odbędą się dwa konkursy indywidualne. Sobotni rozpocznie się o godzinie 8, natomiast niedzielny o 2 czasu polskiego.

 

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za IAR

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w skoki narciarskie, Dawid Kubacki
Dawid Kubacki drugi w Zakopanem!

Dawid Kubacki zajął drugie miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Wygrał Norweg Halvor Egner Granerud, a trzecie miejsce zajął Austriak Stefan Kraft....

Zamknij
RadioOlsztynTV