Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Daniel Kopeć: Odzież jest ostatnią rzeczą, która w pandemii jest nam potrzebna

Debata w Radiu Olsztyn

Gościem Krzysztofa Kaszubskiego w audycji „Po pierwsze gospodarka” był Daniel Kopeć – prezes zarządu Stowarzyszenia Kupców i Przedsiębiorców, organizator Izby Gospodarczej Małych i Średnich Przedsiębiorstw branży odzieżowej i właściciel Centrum Mody zajmujący się hurtem i produkcją ubrań.

Branża ubraniowa na skutek pandemii przeżywa obecnie bardzo ciężkie chwile. Kryzys mimo rządowych tarcz zagląda w oczy szczególnie polskim producentom ubrań. W czasie lockdownu gwałtownie obniżyła się sprzedaż ubrań formalnych.

Biorąc pod uwagę to co wydarzyło się w marcu i kwietniu ubiegłego roku to zaryzykowałbym tezę, że w pierwszej kolejności oszczędzaliśmy na ubraniach, bo każdy z nas ma ich dużo. Nastąpił bardzo dramatyczny spadek przychodów polskich firm odzieżowych. Problem ten dotyczy nie tylko Polski, ale całej Europy. W skrajnych wypadkach miało do wartość 95-98 procent (…) Odzież jest ostatnią rzeczą, która w pandemii jest nam potrzebna (…) Po pierwszym szoku nastąpiło pierwsze odbicie (…)

– podsumował Daniel Kopeć

Słabsze, lokalne firmy wycofują się z galerii handlowych w regionie i całym kraju. Na szczęście, po ponownym otwarciu handlu branża odzieżowa ma szansę w ciągu kilkunastu miesięcy wrócić do stanu z grudnia 2019 roku. Handel w internecie jest droższy niż klasyczne kanały dystrybucji.

Posłuchaj audycji pt. Po pierwsze gospodarka

00:00 / 00:00

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za K.Kaszubski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w gospodarka, odzież, kupcy, przedsiębiorcy
Otwarcie m.in. hoteli, basenów i stoków narciarskich. Rząd podjął decyzje ws. luzowania obostrzeń

- Od wielu tygodni obserwujemy stabilizację zachorowań na Covid-19, jednak liczba zgonów jest wciąż niepokojąca. Przedstawiamy nasze decyzje dotyczące ewentualnych luzowań i funkcjonowania gospodarki w reżimie...

Zamknij
RadioOlsztynTV