Olsztyn
„Damy i huzary” na otwarcie teatru im. Stefana Jaracza
Po trzech latach zakończyła się rewitalizacja Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Dzięki temu 88-letni budynek kolorystyką wnętrz, elewacją i detalami nawiązuje do wyglądu sprzed II Wojny Światowej.
Podczas spotkania z dziennikarzami, dyrektor teatru – Janusz Kijowski – pokazywał w najdrobniejszych szczegółach, co udało się zrobić: oprócz nowoczesnej aparatury dźwiękowo-świetlnej, uwagę zwracają odnowione elewacje, szatnie, korytarze, a także trzy sceny: główna, kameralne i margines.
23 miliony złotych na rewitalizację pochodziło z Funduszy Unijnych. Kolejne 20 dołożył Urząd Marszałkowski. Pierwsza premiera w odnowionym gmachu teatru im. Stefana Jaracza – 9 listopada. Wówczas na dużej scenie będzie można obejrzeć spektakl „Damy i Huzary”. (M.Świniarski/as)






















![Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA] Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2F1000052204.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)


