Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dała się oszukać „na wypadek” córki. Straciła oszczędności życia i biżuterię

69-latka z powiatu olsztyńskiego oszukana metodą „na wypadek” straciła około 100 tysięcy złotych. Do seniorki zadzwoniła kobieta podająca się za jej córkę.

Młoda kobieta poprosiła o finansową pomoc, bo rzekomo spowodowała wypadek. To jeden z najbardziej znanych sposobów działania oszustów – mówi sierżant Marta Walczak z Komendy Miejskiej w Olsztynie.

Mieszkanka Olsztyna padła ofiarą oszustów, którzy podając się za jej córkę, policjantów oraz przedstawicieli prokuratury „wmanewrowali” ją w zmyśloną historię o wypadku i namówili do oddania oszczędności na rzekomą kaucję. Kaucja miała uchronić jej córkę od odpowiedzialności karnej.

00:00 / 00:00

69-latka przekazała oszustom biżuterię i gotówkę o łącznej wartości około 100 tysięcy złotych. Dopiero gdy do mieszkania wrócił mąż kobiety i skontaktowała się z prawdziwą córką, zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa.

Autor: W. Chromy
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, oszust, oszczędności, seniorka, 100 tysięcy
Ukradł datki z kościelnych puszek, a pieniądze wydał

18-latek z Giżycka został zatrzymany za kradzież pieniędzy z kościelnych puszek. Przyznał się do winy i powiedział, że skradzione datki wydał na swoje potrzeby. Młody mężczyzna...

Zamknij
RadioOlsztynTV