Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dach Uranii nabiera kształtu

Fot. olsztyn.eu

Trwa modernizacja i rozbudowa olsztyńskiej hali widowiskowo-sportowej Urania. W najbliższych dniach kopuła obiektu pokrywana będzie elementami nowego zadaszenia.

Nowy dach będzie stylizowany na poprzedni. Ma być tak skonstruowany, by wytrzymał ok. 80 ton podwieszonego oprzyrządowania – to m.in. nagłośnienie, światła czy ogromny telebim. Zadaszenie ma być pokryte przeciwwilgociową i termiczną izolacją.

W głównej bryle przebudowanej Uranii ma być wielofunkcyjne boisko, sala treningowo-rozgrzewkowa z widownią na pół tysiąca osób, siłownia oraz zaplecze sanitarno-szatniowo-rehabilitacyjne. Powstanie także lodowisko zewnętrzne i podziemny parking.

Inwestycja ma kosztować prawie 195 mln złotych, z czego ponad 130 mln to dofinansowanie unijne. Wstępne zakończenie wszystkich prac przesunie się prawdopodobnie o pół roku i zakończy w 2024.

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, budowa, remont, przebudowa
Kierowcy pojadą kolejnym odcinkiem nowej drogi S7. Na jakim etapie są prace?

W czwartek drogowcy mają oddać do użytku nowy odcinek krajowej siódemki z Napierek do Mławy. Jak przekazał olsztyński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad -...

Zamknij
RadioOlsztynTV