Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czym mieszkańcy palą w piecach? W kontroli pomaga m.in. specjalistyczny dron

Co szósta kontrola pieców przeprowadzona w listopadzie przez elbląską straż miejską zakończyła się mandatem. Interwencji było 120.

Dwudziestu elblążan musi zapłacić karę za ogrzewanie mieszkań czy firm odpadami zanieczyszczającymi powietrze. Cztery osoby otrzymały upomnienie, które jest ostrzeżeniem przed dalszym łamaniem prawa. Dobra wiadomość jest taka, że świadomość w tej sprawie rośnie i elblążanie coraz większą wagę przykładają do dbania o środowisko.

Zdecydowana większość kontroli straż miejska przeprowadziła z własnej inicjatywy, ale ponad 20 przypadków zostało zgłoszonych przez mieszkańców. Dym rażący oczy czy powonienie wskazuje, że palony jest plastik czy śmieci. Strażnicy mają uprawnienia, żeby wejść na taką kontrolę od godziny 6 do 22

– podkreślił komendant Straży Miejskiej Arkadiusz Kulik.

00:00 / 00:00

Maksymalny mandat za palenie śmieci może wynieść 500 złotych, ale już grzywna sądowa nawet 5 tysięcy złotych Strażnicy miejscy mają do dyspozycji specjalistycznego drona, który sprawdza co zawiera dym wydobywający się z komina na konkretnej posesji.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w straż miejska
Dziwne zachowanie za kierownicą. Zaniepokojeni świadkowie wezwali policję

Olsztyńscy policjanci zatrzymali na ul. Kościuszki kierowcę BMW. Według świadków, mężczyzna "dziwnie się zachowywał", dlatego zadzwonili po funkcjonariuszy. Jak poinformował podkomisarz Rafał Prokopczyk, oficer prasowy Komendy...

Zamknij
RadioOlsztynTV