Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czy „Yellow” rozgrzeje olsztyńskich szczypiornistów do czerwoności? Żółtak trenerem Warmii Traveland !

Daniel Żółtak (z prawej) zaczyna nowy etap w karierze sportowej. Fot. Anna Dembińska

– Na pewno będę słuchał starszych zawodników z rady drużyny. Liczę, że stworzymy ciekawy zespół – mówi Polskiemu Radiu Olsztyn nowy grający trener I-ligowej Warmii Traveland Olsztyn – Daniel Żółtak. Były kołowy reprezentacji Polski nie ukrywa, że udało się zatrzymać trzon drużyny, a niedługo klub może pozyskać znaczącego sponsora.

Warmia Traveland boryka się ostatnio z olbrzymimi problemami finansowymi. Ostatecznie klub wychodzi powoli na prostą, zgłosił się do I-ligowych rozgrywek i zakontraktował nowego szkoleniowca. Daniel Żółtak pierwsze kroki na parkiecie stawiał właśnie w Olsztynie. Potem – wielokrotnie sięgał po najcenniejsze laury w barwach Vive Kielce i reprezentacji Polski. Ostatnio występował w Meblach Wójcik Elbląg. Jak mówi, przed klubem z Olsztyna pojawiła się wizja lepszych czasów.

Na pewno będzie w niedługim czasie możliwość podpisania umowy z nowym sponsorem. Pokładamy w tym duże nadzieje.

Z Warmią Traveland podpisał już kontrakt m.in. doświadczony Radosław Dzieniszewski, o krok od pozostania w Olsztynie jest też Marcin Malewski, który pełnił funkcję grającego II trenera. Do sztabu być może dołączy jeszcze jedna osoba – zapowiada Daniel Żółtak.

Będę chciał sprowadzić nową osobę, która pomoże mi z ławki, jeśli chodzi o prowadzenie zespołu w czasie treningów, czy meczów. Pozostaje kwestia zgody tej osoby oraz dodatkowych środków finansowych.

Olsztynianie wrócą do treningów 24 lipca.

Posłuchaj naszej rozmowy z Danielem Żółtakiem:

00:00 / 00:00

 

M.Świniarski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Marcin Malewski, Daniel Żółtak
Warmia Traveland jednak zagra w I lidze

Są wreszcie optymistyczne informacje dotyczące olsztyńskiej piłki ręcznej. Wprawdzie nadal nie wiadomo, w jakim składzie Warmia Traveland wystąpi na zapleczu PGNiG Superligi, ale wiadomo, że... wystąpi,...

Zamknij
RadioOlsztynTV