Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czy wojewoda zostanie na stanowisku? Jerzy Szmit dementuje plotki

Warmia i Mazury zasługują na swojego przedstawiciela w nowym rządzie – ale nic nie jest jeszcze przesądzone – mówił w Porannych pytaniach Radia Olsztyn Jerzy Szmit. Szef PiS w okręgu olsztyńskim zapewnił również, że nie ma tematu zmiany wojewody warmińsko-mazurskiego.

W poprzedniej kadencji stanowiska wiceministrów pełniło dwóch polityków z regionu: Jerzy Szmit i Zbigniew Babalski. Pod koniec kadencji na takie stanowisko powołano też profesora Wojciecha Maksymowicza. Według Jerzego Szmita w nowej kadencji przyznanie stanowiska w rządzie politykowi z Warmii i Mazur jest możliwe – ale żadne decyzje jeszcze nie zapadły:

Myślę, że na to zasługujemy. Mamy duży wzrost poparcia, spójrzmy jednak na porządek rzeczy. Teraz na pierwszym planie Prawa i Sprawiedliwości jest sytuacja w Senacie. Następnie trzeba wyłonić władze Sejmu, potem należy powołać kandydata na premiera, który przedstawi propozycję rządu. Wtedy będziemy myśleć o sprawach wiceministrów.

Z zapowiedzi przedstawicieli władz Prawa i Sprawiedliwości wynika, że skład rządu poznamy do 12 listopada.

Gość Porannych pytań podkreślił także, że Artur Chojecki jest i będzie wojewodą warmińsko-mazurskim. Odniósł się w ten sposób do pojawiających się pogłosek o tym, że PiS mógłby stracić stanowisko wojewody warmińsko-mazurskiego na rzecz działaczy Porozumienia Jarosława Gowina. Według Jerzego Szmita – to nieuzasadnione pogłoski.

Pan Artur Chojecki jest wojewodą i będzie nim w następnej kadencji. Znakomicie pełni swoją funkcję. Rozmawiałem również na ten temat z kolegami z Elbląga, z posłem Leonardem Krasulskim, który potwierdza: nie ma rozmowy o wojewodzie warmińsko-mazurskim, bo on jest i dobrze wypełnia zadania.

Artur Chojecki pełni funkcję wojewody warmińsko-mazurskiego od grudnia 2015 roku.

Posłuchaj rozmowy Andrzeja Piedziewicza z Jerzym Szmitem

00:00 / 00:00

Jerzy Szmit. Fot. A. Dybcio

 

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sejm, rząd, minister, Poranne Pytania, senat, Jerzy Szmit, Artur Chojecki, video
Monika Falej: Chciałabym, żeby Senat nie był kolejną maszynką, która przyklepuje to, co władza wymyśli

- Myślę, że przywrócimy normalność - tak o powrocie lewicy do Sejmu mówiła w Porannych pytaniach Radia Olsztyn posłanka-elekt Monika Falej z Wiosny Roberta Biedronia. Przypomnijmy,...

Zamknij
RadioOlsztynTV