Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czy w Olsztynie powstanie grzebowisko dla zwierząt? Część mieszkańców chce stworzenia takiego miejsca z budżetu obywatelskiego

Fot. fotolia.com

Jest szansa na zorganizowanie w Olsztynie cmentarza dla zwierząt. Do Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego wpłynął taki projekt.

Mimo wielkiego zapotrzebowania na taką inwestycję, miasto od kilku tematu unika.

Jak mówił Patryk Pulikowski z biura prasowego Urzędu Miasta w Olsztynie, tego typu miejsca są poza granicami miast lub na ich obrzeżach. I dodaje, że na tę chwilę ratusz nie dysponuje takimi gruntami, a te które są, przeznaczono pod zabudowę wielorodzinną lub jednorodzinną.

Projekt zorganizowania cmentarza dla zwierząt zgłosiła do Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego Elżbieta Krywko, prezes Fundacji „Mruczący Terapeuta”, która prowadzi działania pod marką „Olsztyn Kocha Koty”. Przekonuje, że w planie zagospodarowania przestrzennego miasta z 2007 roku, na działce przylegającej do wieży telewizyjnej na Pieczewie widnieje zapis: „dopuszcza się organizowanie cmentarza dla zwierząt” – dlatego liczy na to, że komisja weryfikacyjna projektu nie odrzuci.

O tym jakie projekty trafią do Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego dowiemy się 30 września.

 

Autor: D. Grzymska
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zwierzęta
Dziki na ulicach Olsztyna i obwodnicy miasta. W tym tygodniu ruszy akcja ich usypiania

Wykonawca obwodnicy Olsztyna naprawił ogrodzenie, które ma chronić przed wtargnięciem dzikich zwierząt na drogę. Z powodu słabego połączenia siatki, jak informowaliśmy, wczoraj w nocy na północną...

Zamknij
RadioOlsztynTV