Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czy tym razem się uda? Kolejna próba rozstrzygnięcia przetargu na budowę drogi S16 z Borek Wielkich do Mrągowa

Droga S16 na wysokości Wójtowa. Fot. D. Grzymska

W najbliższy piątek nastąpi rozstrzygnięcie drugiego przetargu na budowę drogi S16 z Borek Wielkich do Mrągowa.

– Mam nadzieję, że tym razem się uda – mówi były wiceminister infrastruktury Jerzy Szmit.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad po raz drugi podchodzi do rozstrzygnięcia przetargu na budowę S16 z Borek Wielkich do Mrągowa. Za pierwszym razem oferty wykonawców przekraczały kwotę przeznaczoną na budowę drogi. Najtańsza oferta była o ponad 100 milionów złotych za droga. Dlatego też rozpisano ponowny przetarg, zmieniając nieco projekt.

Były wiceminister infrastruktury, szef struktur PiS w okręgu olsztyńskim Jerzy Szmit liczy na to, że to pozwoli rozstrzygnąć przetarg.

Po pierwsze, ten projekt został ograniczony, jeżeli chodzi o zakres. Są pewne rzeczy, które drogowcy chętnie zrobią, na przykład dla poprawienia obsługi. Dlatego pewne rzeczy można było ograniczyć, nie gubiąc oczywiście tych funkcji, jakie droga ma pełnić i tych warunków, które musi spełniać. Poza tym tych otwieranych przetargów jest obecnie nieco mniej, to w takim normalnym cyklu koniunkturalnym, więc myślę, że to też zachęcało.

00:00 / 00:00

Na budowę drogi S16 na odcinku Borki Wielkie – Mrągowo Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przeznaczyła 605 milionów złotych.

fot. Przemysław Getka

Autor: A.Piedziewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w budowa, droga, Mrągowo, przetarg, S16
Sześć milionów złotych na remont trasy Warlity Wielkie-Mańki. Droga została oddana do użytku

Prawie 6 milionów złotych kosztowała modernizacja części trasy powiatowej Warlity Wielkie-Mańki. Przebudowany odcinek to fragmenty ulic Plebiscytowej i Jeziornej w Ostródzie. Zmodernizowana trasa to osiedlowa ulica...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV