Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czy to koniec kultowego olsztyńskiego klubu muzycznego? Wszystko wskazuje na to, że Nowy Andergrant zostanie zamknięty

Nowy Andergrant – jeden z koncertów. Fot. facebook klubu

Setki koncertów krajowych i światowych gwiazd oraz liczne wydarzenia charytatywne i… koniec.

Prestiż nic nie da, gdy w grę wchodzi zdrowie i życie ludzi. Wszystko wskazuje na to, że popularny i ostatni w Olsztynie klub muzyczny Nowy Andergrant zostanie zamknięty. Prowadzący klub nie zastosował się do nakazów straży pożarnej i nadzoru budowlanego. Właściciel obiektu – spółdzielnia Społem – podjęła więc stosowne kroki i wypowiedziała umowę najmu.

Jak mówi prowadzący klub Mariusz Balak, jeśli nie będzie dobrej woli to nie będzie już można organizować koncertów.

W podobnym tonie wypowiadają się mieszkańcy Olsztyna.

Straż pożarna nie ma wątpliwości, że lokal jest niebezpieczny. Młodszy brygadier Sławomir Filipowicz, rzecznik straży w Olsztynie informuje, że podczas dwóch kontroli wykazano znaczące przekroczenia liczby osób bawiących się w lokalu. Raz było ich prawie 400. Zgodnie z umową w klubie może się bawić jedynie do 100 osób.

O wypowiedzeniu umowy dzierżawy poinformował prezes Społem Stanisław Tunkiewicz. W klubie potrzebny jest remont, w grę wchodzi pół miliona złotych. Tyle wstępnie ma kosztować system oddymiania dróg ewakuacyjnych w lokalu. Jak ustaliliśmy Społem takich pieniędzy nie wyłoży, a właściciel Nowego Andergranta ich nie ma.

Autor: K.Grabowska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromu

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w muzyka, Olsztyn, bezpieczeństwo, koncert, lokal, koncerty, klub, Nowy Andergrant, oddymianie
Ma na koncie porwanie, grożenie śmiercią i szantaż. Przed sądem stanie Rosjanin oskarżony o popełnienie pięciu przestępstw

Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie stanie Rosjanin Karen V. oskarżony m.in. o wzięcie i przetrzymywanie zakładnika oraz grożenie śmiercią i porwaniem dziecka świadkowi, by ten zmienił...

Zamknij
RadioOlsztynTV