Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czy Stomil Olsztyn pozyska nowego inwestora? O tym zdecyduje Rada Miasta

Stadion Stomilu Olsztyn. Fot. Przemysław Getka

W środę o 10 rozpocznie się sesja olsztyńskiej Rady Miasta. Jednym z tematów ma być stanowisko radnych w sprawie pozyskania inwestora, zbycia akcji i wyjścia gminy Olsztyn ze spółki Stomil Olsztyn S.A.

Prezes pierwszoligowca – Maciej Radkiewicz jest dobrej myśli przed jutrzejszą sesją:

Nie ukrywam, że liczymy na przychylność  Rady Miasta. Wykonaliśmy dużo pracy, aby zainteresować poważnych inwestorów. Mam nadzieję, że sytuacja idzie w dobrym kierunku.

00:00 / 00:00

Sprawdziliśmy także, jak zagłosują poszczególne kluby. Przewodniczący Rady Miasta – Robert Szewczyk z Koalicji Obywatelskiej jest za sprzedażą akcji.

00:00 / 00:00

Zielonego światła nie zapali natomiast Prawo i Sprawiedliwość – mówi radny Radosław Nojman.

00:00 / 00:00

Klub „Ponad Podziałami” natomiast zgadza się na sprzedaż akcji spółki Stomil – mówi przewodniczący klubu Mirosław Gornowicz:

00:00 / 00:00

Jeśli radni Olsztyna przegłosują swoje stanowisko i dadzą zielone światło na sprzedaż akcji spółki Stomil Olsztyn S.A. – decydujący głos będzie miał prezydent Piotr Grzymowicz.

 

Autor: P. Świniarski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Rada Miasta, sesja, inwestor
Będą roszady w radzie miejskiej w Elblągu. Rezygnuje Mieczysław Szałachowski

Na najbliższej sesji rady miasta (24 stycznia) mandat radnego przyjmie Adam Matwiejczuk, który zastąpi Mieczysława Szałachowskiego.  Radny Szałachowski potwierdził tę informację, ale nie chciał komentować swojej...

Zamknij
RadioOlsztynTV