Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czy Sophia Loren przyjedzie do Olsztyna?

Fot. Filmweb / OH!PEN Rai Cinema

Mistrz Jerzy Skolimowski nakręci swój nowy film m.in. na Warmii i Mazurach. W jednej z głównych ról wystąpi ikona włoskiego kina! 

Dwa filmy fabularne oraz cztery filmy dokumentalne otrzymają dofinansowanie z Warmińsko-Mazurskiego Funduszu Filmowego. Najważniejszym filmem dofinansowanym przez Fundusz jest nowe dzieło wybitnego europejskiego reżysera Jerzego Skolimowskiego. „Baltazar” to polsko-włoska koprodukcja, które będzie powrotem 82-letniego wybitnego polskiego twórcy do kina po 5 latach, gdy nakręcił „11 minut”.

Jak czytamy na stronach Funduszu nowy film Skolimowskiego to współczesna interpretacja kultowego filmu zaliczanego do klasyki kina „Na los szczęścia Baltazarze” Roberta Bressona z roku 1966. Scenariusz filmu napisali Ewa Piaskowska i Jerzy Skolimowski. Historia osiołka o imieniu Baltazar, rozpoczynająca się w polskim cyrku, a kończąca we włoskiej rzeźni, to gorzka ale też i pełna ciepłego humanizmu parafraza „filmu drogi”. Skolimowski w jednym z wywiadów podkreślał, że film Bressona to jedno z niewielu filmowych dzieł, jakie go wzruszają.

W polsko-włoskiej obsadzie w jednej z ról zagra diva włoskiego kina Sophia Loren. Czy jest szansa, że przyjedzie do Olsztyna na premierę? Liczba dni zdjęciowych wyniesie 48, w tym 10 na Warmii i Mazurach. Jest więc szansa, że dwukrotna zdobywczyni Oscara i jedna z ikon europejskiego kina zawita do stolicy Warmii i Mazur.

 

Autor: Ł. Adamski / mat. prasowe
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Jerzy Skolimowski
Skolimowski, Szumowska, Matuszyński i inni polscy reżyserzy w jednym filmie!

Już od dziś można oglądać antologię 14 filmów o niespodziewanym doświadczeniu izolacji zrealizowaną przez 16 twórców pod wspólnym tytułem "W domu". Filmy kręcone w trakcie pandemii prezentują...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV