Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -15 °C pogoda dziś
JUTRO: -11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czy przekop Mierzei jest zagrożony, kto nowym rzecznikiem praw obywatelskich, czy będzie koalicja PiS-PSL. Słuchaj audycji My, Wy, Oni

Od lewej: Dariusz Rudnik, Jarosław Słoma, Hubert Górski, Radosław Król i Konrad Sajkowski.

Próby zablokowania przekopu Mierzei Wiślanej, wybory rzecznika praw obywatelskich oraz hipotetyczny, polityczny sojusz PSL-u ze Zjednoczoną Prawicą – to tematy audycji My, Wy, Oni.

Gospodarzem programu jest Marek Lewiński. Z zaproszenia do studia skorzystali:

  • Konrad Sajkowski – Konfederacja
  • Radosaw Król – PSL
  • Hubert Górski – Lewica, partia Wiosna
  • Jarosław Słoma – Platforma Obywatelska
  • Dariusz Rudnik – Prawo i Sprawiedliwość

Czy przekop Mierzei Wiślanej jest zagrożony?

Róża Thun w ostatnich dniach stała się twarzą walki o zablokowanie przekopu Mierzei Wiślanej. Na antenie jednej z rozgłośni europosłanka przyznała, że wstydzi się za partyjnych kolegów, którzy w 2017 roku poparli specustawę umożliwiającą przeprowadzenie tej inwestycji.

Kilka dni temu europosłanka poinformowała o działaniach zmierzających do zablokowania przekopu Mierzei Wiślanej. Polityk zorganizowała spotkanie z unijnym komisarzem ds. środowiska Virginijusem Sinkevičiusem. Litwin zapewnił Thun, że KE traktuje sprawę poważnie i zapowiedział, że jeżeli sytuacja nie ulegnie zmianie to w przyszłym miesiącu, przedstawi Kolegium Komisarzy wniosek ws. skierowania sprawy do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Do informacji eurodeputowanej Platformy Obywatelskiej odniósł się minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.

Nasze argumenty i dialog z Komisją Europejską przynoszą efekty. Przekop Mierzei Wiślanej nie będzie blokowany. Na nic donosy europosłów opozycji. Kopiemy zgodnie z planem

– napisał polityk na Twitterze w piątek.

Kto będzie nowym rzecznikiem praw obywatelskich?

Lidia Staroń z Olsztyna, Zuzanna Rudzińska-Bluszcz, Marek Jurek, Jan Libicki, Agnieszka Ścigaj, Marcin Warchoł – to tylko niektóre nazwiska, jakie padają w kontekście zastąpienia Adama Bodnara. Dotychczasowy rzecznik praw obywatelskich pełnił tę funkcję 5 lat. W minionym tygodniu dobiegła ona końca, a w mediach i na sejmowych korytarzach ruszyła giełda nazwisk.

Czy będzie koalicja PSL-u z PiS-em?

Dziś spotyka się Klub Parlamentarny Koalicji Polskiej PSL – Kukiz’15 – poinformował wiceszef klubu, polityk Kukiz’15 Jarosław Sachajko. Na pewno będzie długa poważna rozmowa na temat tego, w którym miejscu jesteśmy – mówił.

Posłuchaj audycji My, Wy, Oni

00:00 / 00:00

 

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za M.Lewiński

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PSL, PiS, WY, Mierzeja Wiślana, my, oni
Michał Wypij: Oczekujemy, że Jarosław Gowin wróci do rządu

"Szukamy własnej drogi, bo chcemy się otworzyć na ludzi młodych, nowych i liderów organizacji pozarządowych w Olsztynie" - tak o decyzji dotyczącej samodzielnego startu Porozumienia w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV