Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czy matka zabiła swoje dziecko? „Czekamy na opinię biegłego”

Mijają dwa miesiące od znalezienia ciała noworodka w sortowni śmieci w Działdowie. Wciąż nie wiadomo, jakie były przyczyny jego śmierci, ani czy dziecko urodziło się żywe.

W połowie kwietnia ciało noworodka, zawinięte w worek do śmieci, znalazła pracownica sortowni odpadów. Policjanci ustalili, że matką noworodka jest 28-latka z powiatu działdowskiego. Kobieta została zatrzymana.

Czynności w sprawie 28-latki podejrzanej o znieważenie zwłok noworodka jeszcze się nie zakończyły. Pobrane materiały do badań biologicznych i histopatologicznych nadal czekają na opinię biegłego

– poinformowała mł. asp. Justyna Nowicka z działdowskiej komendy policji.

Matkę dziecka zatrzymano dzięki współpracy pracowników socjalnych i policjantów, którzy docierali do rodzin objętych opieką społeczną. Kobieta nie przyznała się do zabicia dziecka, dlatego usłyszała zarzut znieważenia zwłok.

Zarzut może jeszcze ulec zmianie, kiedy organy ścigania poznają okoliczności tragedii. Obecnie kobieta nie może opuszczać kraju i jest objęta policyjnym dozorem.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Autor: K. Grabowska
Redakcja: Ł. Sadlak

Martwy noworodek w sortowni odpadów. Posłuchaj audycji Śliska Sprawa

Więcej w noworodek, Działdowo, zabójstwo
Sąd uniewinnił żonę oskarżoną o zamordowanie męża

Sąd Okręgowy w Olsztynie uniewinnił mieszkankę Reszla od zarzutu zabójstwa męża. Mimo że wyrok jest nieprawomocny Grażyna W. została zwolniona z aresztu. Rzecznik prasowy Sądu Okręgowego...

Zamknij
RadioOlsztynTV