Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czy Koalicja Obywatelska zdominowała samorządy? Posłuchaj audycji My, Wy, Oni

Fot. P. Getka

Znamy już wyniki drugiej tury wyborów samorządowych. Na Warmii i Mazurach głosowania odbyły się w 37 gminach i miastach. W dwóch miastach w regionie wybierano prezydentów. O tym z gośćmi audycji My, Wy, Oni rozmawiał Wojciech Chromy.

W audycji My, Wy, Oni udział wzięli:

  • Władysław Mańkut – Nowa Lewica,
  • Jarosław Słoma – Platforma Obywatelska,
  • Tomasz Owsianik – Konfederacja Korony Polskiej,
  • Bogdan Bartnicki – Polskie Stronnictwo Ludowe.

W wyborach na prezydentów Olsztyna i Elbląga wygrali przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej. Czy dominacja jednej partii jest dobra dla samorządu? Czy zmiana pokoleniowa jest wskazana? Dlaczego kobiety nie zostają burmistrzami dużych miast? Na Warmii i Mazurach kobieta jest burmistrzem miasta powiatowego tylko w Giżycku. Jakie koalicje są możliwe w powiatach i dużych miastach w regionie? Dlaczego frekwencja w drugim głosowaniu spada? I czego powinniśmy oczekiwać po nowych samorządach, gdy w perspektywie są duże unijne pieniądze, z których samorządy także będą korzystać?

Posłuchaj audycji Wojciecha Chromego

00:00 / 00:00

Autor: W. Chromy
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w video
Robert Szewczyk: to będzie prezydentura otwarta

Robert Szewczyk, nowo wybrany prezydent Olsztyna, podczas konferencji przed ratuszem podziękował mieszkańcom za głosy. Zapowiedział, że jego prezydentura będzie otwarta, będzie prezydenturą dialogu. - Dziękuję olsztyniankom...

Zamknij
RadioOlsztynTV