Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czy jutro padnie styczniowy rekord ciepła?

Bardzo ciepło, jak na tę porę roku, będzie dziś w województwie warmińsko-mazurskim. Podobnie ma być w sylwestrową noc. Termometry mogą wskazać rekordową temperaturę. 

W sobotę termometry w regionie mają wskazać od 10 do 12 stopni Celsjusza. Natomiast jutro może paść styczniowy rekord ciepła w regionie.

Jutro w ciągu dnia temperatura wzrośnie o kilka stopni. Osiągnie maksymalne wartości od 12 do 14 stopni. Pewnie będziemy mieli pobite rekordy dla maksymalnej temperatury stycznia. Co ciekawe, zdarzy się to już w Nowym Roku.

– zapowiada Mateusz Zamajtys z Biura prognoz w Białymstoku.

Poza nietypowymi temperaturami synoptycy przewidują też silne porywy południowego i południowo-zachodniego wiatru, nawet do 70 km/h.

Synoptyk IMGW dodała, że w Nowy Rok na przeważającym obszarze całego kraju powinno być pogodnie, tylko na północy nadal dużo chmur z przelotnym deszczem. W centrum kraju spodziewanych jest nawet 15 stopni Celsjusza. Od środy ma się zrobić chłodniej. Do Polski wróci łagodna zima. W dzień raczej nadal będzie na plusie, ale w nocy temperatura może spaść ok. 0 i może pojawi się śnieg.

Redakcja: K. Karpiszen/Ł. Sadlak

Więcej w temperatura, ciepły, styczeń
Poranne przymrozki na Warmii i Mazurach

Na pograniczu Warmii i Mazur oraz Podlasia zanotowano poranne przymrozki. Jak mówi Tomasz Siemieniuk z biura prognoz meteorologicznych w Białymstoku, temperatura przy gruncie w niektórych miejscach...

Zamknij
RadioOlsztynTV