Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czy jesteśmy gotowi na wielkiej zmiany w szkolnictwie?

Czy szkoły są gotowe na przyjęcie 6-latków, czy same dzieci poradzą sobie bez problemów i czy są do tego przygotowani rodzice?

Odpowiedzi na te pytania są różne w zależności od tego czy rozmawiamy ze zwolennikami, czy przeciwnikami wielkiej zmiany w szkolnictwie, która wchodzi w życie we wrześniu.

Coraz więcej rodziców zgłasza się do poradni psychologicznych z 6-latkami, które od września powinny iść do szkoły. Do powiatowej poradni psychologiczno-pedagogicznej w Olsztynie, w tym roku, przyszło z dziećmi o około 30 procent więcej osób niż rok temu. W opinii psychologów niewiele dzieci powinno jeszcze poczekać rok, zanim pójdzie do szkoły.

O przygotowaniu dzieci, szkół i nauczycieli do wcześniejszej edukacji rozmawiali w Olsztynie dyrektorzy szkół, poradni i nauczyciele. Od września do szkół obowiązkowo pójdą 6-latki, które urodziły się w pierwszym półroczu 2008 roku. (skra/bsc)

Posłuchaj raportu Aleksandry Skrago

00:00 / 00:00

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoła, edukacja, 6-latki
Gimnazjaliści większość egzaminów mają już za sobą

Po języku polskim, historii i wiedzy o społeczeństwie, dziś gimnazjaliści z trzecich klas zmierzyli się z przedmiotami matematyczno-przyrodniczymi. Po wyjściu z sali mówili, że było kilka...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV