Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czy dziś poznamy wykonawcę przekopu Mierzei Wiślanej?

Fot. fotolia.pl

 

Dyrekcja Urzędu Morskiego w Gdyni poinformuje dzisiaj na jakim etapie jest postępowanie przetargowe dotyczące prac przy przekopie Mierzei Wiślanej.

Oferty w przetargu na budowę przekopu zostały otwarte pod koniec maja. Ceny zaproponowane przez sześciu inwestorów wahają się od ponad 992 milionów złotych do przeszło 1 miliarda złotych. Ministerstwo gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej na realizację pierwszej części inwestycji, czyli budowę portu osłonowego, kanału żeglugowego oraz sztucznej wyspy chciał przeznaczyć ponad 718 mln zł.

Według resortu budowa nowej drogi wodnej ma poprawić dostęp do portu w Elblągu i zagwarantować Polsce swobodny dostęp z Zalewu Wiślanego do Bałtyku, z pominięciem kontrolowanej przez Rosję Cieśniny Piławskiej.

Kanał żeglugowy przez Mierzeję Wiślaną ma mieć około kilometra długości i 5 metrów głębokości. Jego budowa ma potrwać do 2022 roku.

Autor: IAR
Redakcja: K. Kantor/A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przekop, przetarg, Mierzeja Wiślana
Minister gospodarki morskiej Marek Gróbarczyk: Za tydzień dowiemy się, kto zbuduje kanał przez Mierzeję Wiślaną

O terminie rozstrzygnięcia przetargu na przekop Mierzei Wiślanej poinformował minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk. W Katowicach minister Marek Gróbarczyk powiedział, że długofalowym celem...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV