Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czy dzieci ze szkół z Warmii i Mazur skorzystają z darmowych zajęć na basenie?

Ministerstwo Sportu i Turystyki przyjmuje wnioski do programu „Umiem pływać”. Oferta skierowana jest do najmłodszych – uczniów klas 1-3, bez względu na ich poziom sprawności czy uzdolnienia sportowe i ruchowe.

Tomasz Bartnik, pełnomocnik wojewody warmińsko-mazurskiego ds. sportu i rekreacji podkreślił, że w tegorocznej edycji programu pula środków jest rekordowa.

W tym roku do rozdysponowania jest 28 mln złotych. Nauka pływania to inwestycja w zdrowie i bezpieczeństwo. Warto inwestować w dzieci i młodzież, szczególnie w środowiskach wiejskich – tam, gdzie nie ma basenów i dostęp jest takich obiektów jest utrudniony ze względu na odległość

– powiedział.

Program Ministerstwa Sportu i Turystyki łączy dwa elementy, obok nauki pływania także dofinansowanie zajęć sportowych z elementami gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej. O finansowe wsparcie mogą starać się samorządy lub działające w nich kluby sportowe i organizacje pozarządowe. Dofinansowanie dotyczy opłacenia 20 darmowych godzin lekcyjnych.

Od kilku lat z powodzeniem korzystają z niego już między innymi uczniowie z gminy Morąg. – Rozwijamy umiejętności i uczymy pływać dzieci w klasach 1-3 – przekazał nam kierownik lokalnej pływalni Szymon Krysiniak.

W tym roku morąski samorząd także wnioskował o dofinansowanie. Rozstrzygnięcie zaplanowano na koniec marca, a zajęcia ruszą od kwietnia. W Morągu z bezpłatnych zajęć na basenie – jeśli wniosek zostanie zaakceptowany – będzie mogło skorzystać 105 uczniów.

O dofinansowanie stara się także Kętrzyn. – Zawsze sięgamy po dostępne środki, również jeśli chodzi o naukę pływania – powiedział burmistrz miasta Ryszard Niedziółka.

Wnioski do Ministerstwa Sportu i Turystyki o dofinansowanie do zajęć nauki pływania można składać do najbliższego poniedziałku 26 lutego.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00
00:00 / 00:00
00:00 / 00:00
00:00 / 00:00

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Niebojewska

 

 

Więcej w pływanie, samorząd, szkoła, uczeń, Ministerstwo Sportu i Turystyki, nauka pływania
Były siatkarz prezydentem Olsztyna?

Marcin Możdżonek chce zostać prezydentem Olsztyna. W nadchodzących wyborach samorządowych wystartuje z własnego komitetu Lepszy Olsztyn. Były siatkarz w ostatnich miesiącach był potencjalnym kandydatem do startu...

Zamknij
RadioOlsztynTV