Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czy apelacja ostatecznie oczyści oskarżonego o gwałt byłego prezydenta Olsztyna? Rozprawa Czesława Małkowskiego 25 listopada

Czesław Jerzy Małkowski Fot. P. Getka

Sąd Okręgowy w Olsztynie rozpozna sprawę apelacyjną byłego prezydenta miasta Czesława Małkowskiego 25 listopada. Sąd niższej instancji uniewinnił go od zarzutów zgwałcenia ciężarnej urzędniczki.

Apelację złożyła prokuratura a także pokrzywdzona kobieta. Jak poinformowało biuro prasowe Sądu Okręgowego w Olsztynie, sprawa apelacyjna Małkowskiego – tak jak wszystkie poprzednie rozprawy – odbędzie się za zamkniętymi drzwiami.

Sąd Okręgowy może utrzymać uniewinnienie Małkowskiego. Wówczas sprawa definitywnie się zakończy lub też nakazać sądowi niższej instancji kolejne jej rozpoznanie.

W pierwszym rozpoznaniu sprawy, przez Sąd Rejonowy w Ostródzie, w 2015 roku Małkowski został skazany na 5 lat więzienia. W ponownym procesie, który w grudniu 2018 roku zakończył się przed Sądem Rejonowym w Olsztynie, został uniewinniony.

Nie wiadomo, z jakiego powodu ta sama sprawa zakończyła się dwoma tak odmiennymi wyrokami. Małkowski twierdzi, że jest niewinny. Natomiast prowadząca postępowanie prokuratura w Białymstoku konsekwentnie utrzymuje, że jej ustalenia w tej sprawie są słuszne i dlatego złożyła apelację od uniewinnienia.

W czasie, gdy toczyły się procesy, Małkowski trzy razy startował w wyborach samorządowych i za każdym razem przegrywał rywalizację o fotel prezydenta Olsztyna w drugiej turze z Piotrem Grzymowiczem. Obecnie jest olsztyńskim radnym.

Sąd Okręgowy w Olsztynie. Fot. P.Getka

Autor: PAP
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, proces, apelacja, gwałt, prezydent Olsztyna
Międzynarodowy Dzień Głuchych na olsztyńskim starym mieście. „Nasze dzieci pokonują ciszę i pokazują co potrafią”

Można było obejrzeć przedstawienia teatralne, wystawę prac plastycznych, a także uczestniczyć we wspólnych warsztatach. Nasi podopieczni zawsze cieszą się, że mogą zaprezentować innym swoje umiejętności. To...

Zamknij
RadioOlsztynTV