Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Cztery medale Igora Janika

Fot. PZSzach

Sukces elbląskiego arcymistrza szachowego podczas Akademickich Mistrzostw Świata. Igor Janik wywalczył w Antwerpii cztery medale.

Najcenniejszy złoty, zdobył drużynowo w szachach błyskawicznych z Alicją Śliwicką i Honoratą Kucharską. Do tego dołożył jeszcze trzy srebrne: indywidualnie w szachach klasycznych oraz błyskawicznych, a także drużynowo w szachach klasycznych z Anną Kubicką i Katarzyną Dwilewicz.

Reprezentacja Polski liczyła ośmioro szachistów. Jak przyznał Igor Janik, przed każdymi zawodami czuje dużą presję.

Nigdy nie jest łatwo, szczególnie kiedy uznawany jestem za faworyta. Jest o tyle ciężej, że każdy się na mnie przygotowuje, czuję tę presję, że muszę dać z siebie wszystko. Jak wygram jest dobrze, jak zaliczę wpadkę jest zawód. Mam dużo do stracenia w roli faworyta.

00:00 / 00:00

Igor Janik reprezentuje barwy klubu Hetman Elbląg. Szachy trenuje od ponad 16 lat I jest pierwszym elbląskim arcymistrzem . Za dokonania sportowe jest sportowym stypendystą miasta Elbląg.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Szachy, Igor Janik
Bliższe Spotkania – 14.06.2022

Alimenty od byłego małżonka oraz szachy - to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiały Izabela Malewska i Gosia Sadowska-Bartoszewicz. Z roku na rok w...

Zamknij
RadioOlsztynTV