Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Cztery lata temu psy dotkliwie pogryzły 58-latkę. Jest wyrok dla właściciela zwierząt

To kolejny przypadek pogryzienia przez psy w ciągu kilku dni

Mieszkaniec Działdowa został skazany przez sąd na karę więzienia w zawieszeniu i grzywnę za niewłaściwą opiekę nad zwierzętami. Jego trzy psy pogryzły cztery lata temu rowerzystkę.

Mieszkanka powiatu działdowskiego 7 lipca 2015 jechała rowerem w stronę pobliskiego lasu. W pewnym momencie została zaatakowana przez trzy psy. Owczarek niemiecki wciągnął 58-latkę do rowu i dotkliwie pogryzł. Kobiecie pomogli przypadkowi świadkowie, którzy zauważyli leżący przy drodze rower. Wezwali karetkę i policję.

Właściciel czworonogów, 55-letni mieszkaniec Działdowa nie zabezpieczył dostatecznie swojej posesji i psy uciekły. Sąd uznał mężczyznę winnym nieumyślnego spowodowania uszczerbku na zdrowiu kobiety i konieczność długotrwałego leczenia.

Po apelacji od wyroku Sądu Rejonowego w Działdowie Sąd Okręgowy w Elblągu utrzymał wyrok roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata i karę grzywny wobec właściciela psów.

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, pies, pogryzienie, psy, Działdowo
Kolejne gwiazdy w trzecich „Psach”. „Zmieniły się czasy, ale kontakty pozostały”

Jan Frycz i Mirosław Baka oficjalnie dołączyli do obsady filmu „Psy 3. W imię zasad". Mój bohater poznał Franza Maurera jeszcze w starych, dobrych czasach służby,...

Zamknij
RadioOlsztynTV