Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

Członkowie sejmowej komisji wizytują przejścia graniczne z Rosją

Fot. P. Getka

Wyjazdowe posiedzenie prezydium sejmowej komisji administracji i spraw wewnętrznych na granicy z Rosją. Posłowie będą wizytować placówki straży granicznej w Grzechotkach i Bezledach.

Celem spotkań jest zapoznanie się z sytuacją na granicy z rosyjskim obwodem kaliningradzkim oraz budowa zapory.

Prezydium sejmowej komisji administracji i spraw wewnętrznych dostało zgodę od marszałek Sejmu Elżbiety Witek na taki wyjazd i wizytację dwóch posterunków położonych wzdłuż granicy z Rosją. Posłowie zobaczą też jak wygląda tak zwana „zielona granica”, gdzie nie ma przejść.

Jak mówią przedstawiciele komisji „celem wizytacji jest zapoznanie się z sytuacją na granicy oraz z tym, jak wyglądają przygotowania straży granicznej do budowy perymetrii”.

Mieszkańcy przygranicznych Bezled popierają pomysł budowy zapory na granicy polsko-rosyjskiej. Mówili o tym w rozmowie z naszym reporterem Markiem Lewińskim, który jest w okolicach przejścia granicznego w Bezledach.

Posłuchaj mieszkańców Bezled

Jak na razie zapora budowana jest w innym miejscu – na wschodzie województwa warmińsko-mazurskiego – przy trójstyku granic Polski, Litwy i Rosji. Docelowo ogrodzenie o wysokości 2,5 metra i szerokości 3 metrów ma powstać na całej długości granicy z Rosją.

Szef MON mówił w ubiegłym tygodniu, że zdecydował o podjęciu działań aby wzmocnić bezpieczeństwo na granicy Polski z obwodem kaliningradzkim „poprzez uszczelnienie tej granicy” w związku z „niepokojącymi informacjami”, że lotnisko w obwodzie kaliningradzkim zostało otwarte dla lotów z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej.

 

Autor: M. Lewiński
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w granica, Obwód Kaliningradzki, Grzechotki, Rosja, Bezledy
W regionie testowany będzie nowoczesny wóz bojowy. Posłuchaj rozmowy z szefem MON

Jest realna groźba powtórzenia kryzysu migracyjnego podobnego do tego na granicy z Białorusią – tak w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak komentował...

Zamknij
RadioOlsztynTV