Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czesław Jerzy Małkowski zapowiada odbudowę sportu w Olsztynie

Fot. K. Grabowski

Czesław Jerzy Małkowski, kandydat na prezydenta, zapowiada odbudowę sportu w Olsztynie i zapewnienie warunków do jego uprawiania dzieciom i młodzieży. 

Zapewnił, że jak wygra wybory, to w każdym roku w budżecie miasta będą zapisane 2 miliony złotych na Stomil. Ma to być fundusz promocyjny. Chce też, by w mieście powstała akademia piłkarska.

Na konferencji przed meczem piłkarzy Stomilu z Polonią Bytom, były prezydent mówił także o wsparciu innych dyscyplin, które funkcjonowały przed laty jak np. motocross oraz obecnych klubów m.in. z pieniędzy KPO.

Sport powinien być alternatywą dla dzieci, a nie przypadkiem czy przygodą. I miasto jest za to odpowiedzialne, prezydent miasta powinien być za to odpowiedzialny. Ja czułem się i czuje się za to odpowiedzialny

– powiedział.

Czesław Jerzy Małkowski w drugiej turze wyborów 21 kwietnia zmierzy się z kandydatem Koalicji Obywatelskiej Robertem Szewczykiem.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Fot. K. Grabowski

Fot. K. Grabowski

Fot. K. Grabowski

Autor: W. Chromy
Redakcja: A. Niebojewska

Więcej w Stomil, konferencja
Czy robot może być kompanem osób z ograniczoną sprawnością ruchową?

W Olsztynie trwa międzynarodowa konferencja na temat jakości życia w dobie sztucznej inteligencji. Naukowcy poznają rozwiązania mogące pomóc osobom z ograniczoną sprawnością ruchową. Konferencja jest podsumowaniem...

Zamknij
RadioOlsztynTV