Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czesław Jerzy Małkowski: Prokurator, zamiast kasacją, powinien zająć się sprawą fałszywych zeznań

Prokuratura powinna teraz zająć się sprawą fałszywych zeznań – powiedział w Porannych pytaniach Radia Olsztyn Czesław Jerzy Małkowski. W ubiegłym tygodniu Sąd Okręgowy w Olsztynie uniewinnił go od zarzutu zgwałcenia ciężarnej urzędniczki.

Były prezydent Olsztyna zasugerował, że sprawa przeciwko niemu została zainspirowana przez grupę jego przeciwników politycznych.

Jeżeli są w dokumentacji procesowej dokumenty na to, zeznania, że dwóch panów jeździło do kobiet. Namawiali je, żeby pojechały do Białegostoku, zapewniając ochronę prawną, transport i tak dalej. Czy trzeba coś jeszcze dodawać?

Czesław Małkowski przyznał na naszej antenie, że miał romans z oskarżającą go kobietą.

– Nie ma podstaw do kasacji wyroku – przekonywał gość Krzysztofa Kaszubskiego. Prokuratura powinna zająć się teraz fałszywymi zeznaniami – dodał były prezydent.

Prokurator, zamiast kasacją, powinien zająć się sprawą fałszywych zeznań przed prokuraturą i sądem. To jest teraz zadanie prokuratora. Unikając tego, chce mieć kasację. Postaram się, żeby pani, która posądziła mnie o zbrodnię gwałtu, żeby odpowiedziała przed sądem za swoje straszliwe, okropne, fałszywe zeznania na mój temat.

Czesław Małkowski zasugerował, że sprawa przeciwko niemu została zainspirowana przez grupę jego przeciwników politycznych.

Posłuchaj Porannych pytań

00:00 / 00:00

fot. Przemysław Getka

Redakcja: A. Chmielewska za K. Kaszubski

Więcej w sąd, wyrok, Poranne Pytania, apelacja, Czesław Jerzy Małkowski, uniewinnienie, video
Dziś wyrok sądu apelacyjnego w głośnej sprawie zabójstwa przed barem z kebabem w Ełku

Sąd Apelacyjny w Białymstoku ma ogłosić wyrok w procesie Tunezyjczyka Lassada A., skazanego w pierwszej instancji na 12 lat więzienia za zabójstwo 21-latka w Ełku. Białostocki...

Zamknij
RadioOlsztynTV