Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czemu opłaca się grzać w domu piecem elektrycznym?


Ocieplanie domostwa piecem elektrycznym wzmaga coraz większe zadowolenie. Alternatywna forma, aktywność i automatyczne działanie doprowadziło do tego, że kotły elektryczne stały się ogromną konkurencją dla pieców klasycznych.

Urządzenia te mogą kolaborować z fotowoltaiką, co oznacza, że maleją koszty ogrzewania. Jakie są pozostałe zalety ogrzewania elektrycznego?

Bezkonkurencyjne w lokalach niepotrzebujących wiele ciepła 

Piec elektryczny jest w stanie zagwarantować nam wygodne oraz tanie ogrzewanie. Ponadto kapitał, jaki zostanie na niego przeznaczony, nie musi być tak wysoki jak przy zakupie urządzenia klasycznego. Jest on również stosunkowo prosty w montażu. Nie potrzebuje łączności z kominem, a w miejscu, w którym zostanie ulokowany nie muszą być spełnione bezwzględne zasady związane w wywietrznikami, wentylacją.

Piec elektryczny może korelować z kotłem na paliwo stałe, a nawet z kominkiem!

Oczywiście używanie kotła paliwowego bądź kominka jest najtańszym wariantem ogrzewania. Jednak nie jest ono zbyt wygodne na dłuższa metę – użytkownik musi ręcznie dokładać opału oraz czyścić urządzenia. W przypadku jakiegokolwiek dłuższego wyjazdu, kiedy pozostawimy taką instalację bez osoby pilnującej może ona nawet zamarznąć. Jeśli kocioł elektryczny zostanie wpięty do takowej instalacji, możemy pozbyć się tego problemu przy stosunkowo niedużych kosztach.

Brak konieczności montowania instalacji gazowej 

Jeśli mamy problem z dostępnością do instalacji gazowej, zdecydowanie się na piec elektryczny to najlepsza decyzja. Używanie ogrzewania paliwowego bądź olejowego jest drogie w eksploatacji, a dziś każde domostwo posiada instalację elektryczną. Kiedy budynek, w którym chcemy umiejscowić piec jest dobrze ocieplony, możemy śmiało liczyć na niskie koszty związane z nagrzewaniem np. domu.

Niskie zaangażowanie kapitału

Kiedy budujemy kotłownię olejową, gazową czy paliwową musimy liczyć się ze zwiększonymi kosztami. W przypadku pieca elektrycznego już przy jego zakupie widzimy różnicę w cenie. Ponadto nie musimy podłączać instalacji gazowej oraz budować komina. Kocioł elektryczny łatwo można zainstalować, co ważniejsze, nie wymaga on dodatkowego, wyodrębnionego pomieszczenia.

Ekologia – czyste powietrze

Używanie pieca elektrycznego nie powoduje zanieczyszczenia środowiska. Nie ma szans na wytworzenie szkodliwych dla życia i zdrowia gazów, czadu. Kotły elektryczne, jak sama nazwa wskazuje używają energii elektrycznej, co oznacza, że wszelkie pierwiastki niebezpieczne nie wpływają do atmosfery, ponieważ są niwelowane/

Bezpieczna obsługa

W okresie jesienno-zimowym, czyli w sezonie grzewczym, możemy odnotować wzrost zatruć tlenkiem węgla nawet o kilka tysięcy! Czad to oczywiście nawet śmiertelne zagrożenie dla użytkowników ogrzewania tradycyjnego. Jeśli urządzenie grzewcze jest uszkodzone, trujący gaz, który się z niego wydobywa, może zabić już w ciągu minuty. Takiego zagrożenia nie powoduje używanie kotła elektrycznego.

Komfortowa eksploatacja

Piece elektryczne są proste i wygodne w użytkowaniu. To urządzenia w pełni zautomatyzowane. Większa styczność z nimi zazwyczaj ogranicza się do zmiany trybu z zimowego na letni i na odwrót – z letniego na zimowy. Często na smartfon możemy pobrać aplikację, która umożliwia sterowanie piecem na odległość, internetowo.

 

Artykuł sponsorowany

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ogrzewanie
Awaria sieci ciepłowniczej w Olsztynie. Bez ogrzewania i ciepłej wody jest około 50 budynków

Z powodu awarii sieci ciepłowniczej mieszkańcy osiedla Nagórki w Olsztynie nie mają od rana ciepłej wody i ogrzewania. Przerwa w dostawie ciepła dotyczy około 50 budynków....

Zamknij
RadioOlsztynTV