Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czekają nas intensywne opady śniegu. Jest ostrzeżenie dla kilku powiatów

Fot. B. Świerkowska-Chromy

Synoptycy wydali ostrzeżenie dla ośmiu wschodnich powiatów województwa warmińsko-mazurskiego o intensywnych opadach śniegu oraz zawiejach i zamieciach śnieżnych.

Ostrzeżenie dotyczy powiatów: ełckiego, giżyckiego, gołdapskiego, kętrzyńskiego, mrągowskiego, oleckiego, piskiego i węgorzewskiego. Będzie obowiązywać od godziny 15 do 3 w nocy. W ocenie meteorologów natężenie opadów może być „umiarkowane do silnego”, a prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej może wynosić od około 2 do 4 cm na godzinę.

Na razie na Warmii i Mazurach pogoda jest stabilna. Prószy drobny śnieg, ale sytuacja wkrótce się zmieni – zapowiada dyżurna synoptyk biura prognoz meteo w Białymstoku Magdalena Pękala.

Zaczyna się nasuwać strefa jednostajnych opadów śniegu. Wiatr początkowo słaby, ale jego prędkość w ciągu dnia będzie wzrastać. Mogą tworzyć się zawieje i zamiecie śnieżne. Śnieżna aura utrzyma się także w poniedziałek. Miejscami pokrywa śnieżna będzie miała 8 centymetrów.

00:00 / 00:00

W kolejnych dniach w regionie będzie coraz mroźniej.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa apeluje do kierowców, aby odpowiednio przygotowali się przed wyruszeniem w trasę. Zaleca m.in. zatankowanie samochodu, naładowanie telefonu i wzięcie ładowarki samochodowej, sprawdzenie akumulatora, zabranie narzędzi do odśnieżania i termosu z gorącym napojem.

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w zima, śnieg, pogoda, zawieje, zamiecie, ostrzeżenie, uwaga, pilne, synoptycy
Opady śniegu i zamiecie śnieżne na Mazurach. Trudne warunki na drogach

Na Warmii i Mazurach rozpoczęły się opady śniegu, warunki drogowe są trudne w okolicach Gołdapi, Olecka, Ełku, Pisza czy Rucianego-Nidy. Nad region napłynęła strefa ciągłych opadów...

Zamknij
RadioOlsztynTV