Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czeka nas nawrót zimy. IMGW ostrzega przed załamaniem pogody

Fot. Fotolia.com

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w czwartek ostrzeżenia 1. stopnia dla ośmiu województw w związku z opadami śniegu, a w pięciu województwach obowiązuje 1. stopień zagrożenia ze względu na oblodzenie.

Ostrzeżenia IMGW związane z opadami śniegu dotyczą województw: kujawsko-pomorskiego, lubelskiego, mazowieckiego, podlaskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego.

Dodatkowo w wyniku spadku temperatury, powodującego zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników, alerty ostrzegawcze 1. stopnia obowiązują na Podlasiu, Pomorzu, Warmii i Mazurach, w Kujawsko-Pomorskiem oraz w województwie zachodniopomorskim.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) poinformowała w przesłanym komunikacie o utrudnieniach na drogach i autostradach. Utrudnienia w postaci opadów deszczu ze śniegiem lub śniegu występują na terenie województw: podlaskiego, kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, zachodniopomorskiego i mazowieckiego. W pozostałych regionach utrudnienia na drogach są związane z opadami deszczu lub mżawką.

GDDKiA podała, że – zgodnie ze stanem na godz. 7 – wszystkie drogi krajowe są przejezdne.

Autor: agzi/pad (PAP)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w auto, zima, droga, śnieg
Na Warmię i Mazury wróci zima. Synoptycy zapowiadają opady śniegu

W czwartek nad ranem, na zachodzie i południu województwa zapowiadane są opady śniegu. Przewidywany przyrost pokrywy śnieżnej ma wynieść od 3 do 8 centymetrów. Opady stopniowo...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV