Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czego najbardziej brakuje nam podczas pandemii?

Dyskoteka

52 proc. badanych uznało, że w czasie pandemii najbardziej brakuje im spotkań z przyjaciółmi, znajomymi lub dalszą rodziną – wynika z sondażu Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl.

Natomiast 48 proc. respondentów najbardziej brakuje „wyjazdów, podróżowania i turystyki”. Odpowiedź „rozrywki kulturalne, takie jak kino, teatr, koncerty, dyskoteki, muzea, biblioteki” wybrało 41 proc. badanych.

Dalsze miejsca zajęły następujące wskazania: po 39 proc. – „wypoczynek poza domem” oraz „wyjścia do restauracji i jedzenie w lokalach poza domem”.

28 proc. wskazało na brak „sportu i rekreacji, np. na basenie, siłowni lub na nartach”; 26 proc. wybrało opcję „wyjść do barów i pubów”; 17 proc. badanych brakuje „edukacji i zajęć dodatkowych dla dzieci”; 14 proc. wskazało na odpowiedź „dostępu do praktyk religijnych np. mszy, nabożeństw, modlitw, procesji, sakramentów itp.”; 10 proc. brakuje „spotkań z innymi rodzicami”.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków 1094 osób w dniach od 26 do 29 marca 2021 roku.

Redakcja: Ł.Węglewski za PAP (K.Krzykowska)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w impreza, dyskoteka, zaraza, koronawirus, pandemia
Blisko 23 tysiące nowych przypadków zakażenia koronawirusem w kraju. Spadła liczba zachorowań w województwie

Ministerstwo Zdrowia podało dziś rano, że minionej doby potwierdzono 22 947 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w kraju. Na Warmii i Mazurach zachorowały 502 osoby i tylko...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV