Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czad nadal niebezpieczny. Tylko w styczniu jedna osoba zmarła, a kilka trafiło do szpitala po zatruciu tlenkiem węgla

Czujnik czadu

Jedna osoba zmarła a dziesięć trafiło do szpitali po zatruciu tlenkiem węgla w województwie warmińsko-mazurskim w tym sezonie grzewczym.

Jak poinformował st. kpt Rafał Melnyk z warmińsko-mazurskiej Państwowej Straży Pożarnej od października było ponad 90 zdarzeń.

Straż pożarna odnotowała, od 1 października 2020 roku do 31 stycznia 2021 roku, 92 zdarzenia związane z emisją dwutlenku węgla. W ich wyniku 10 osób zostało przetransportowanych do szpitala, jedna z nich zmarła.

Tylko w styczniu tego roku warmińsko-mazurscy strażacy wyjeżdżali 42 razy do emisji tlenku węgla. Osiem osób trafiło do szpitali, jedna zmarła. Wiele osób było też ewakuowanych przez strażaków. Po przewietrzeniu mieszkań mogły do nich wrócić.

Rafał Melnyk przypomina, że by uniknąć takich zdarzeń, trzeba dbać o wentylację pomieszczeń i czyszczenie przewodów wentylacyjnych. Od października Państwowa Straż Pożarna odnotowała, w całym kraju, 33 zgony z powodu zatrucia tlenkiem węgla.

 

Autor: J.Golon
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w straż pożarna, czad
Elbląscy strażacy pomogli dotrzeć pierwszym seniorom na szczepienia

Mamy zgłoszenia i pierwsze zrealizowane transporty na szczepienia - informuje Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu. Strażacy zawodowi i ochotnicy zostali włączeni do realizacji Narodowego Programu...

Zamknij
RadioOlsztynTV