Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -15 °C pogoda dziś
JUTRO: -11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

CUS zamiast MOPS. W Elblągu powstanie Centrum Usług Społecznych

Fot. Anna Dembińska

Elbląg otrzymał 2,5 miliona złotych na utworzenie Centrum Usług Społecznych.

CUS powstanie na bazie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Ma być miejscem, gdzie mieszkańcy otrzymają kompleksowe wsparcie. Projekt zakłada wypracowanie modelu rozwoju i integracji usług społecznych użyteczności publicznej z uwzględnieniem możliwości zlecania świadczenia usług społecznych lokalnym organizacjom pozarządowym.

W ramach zadania przeprowadzona też zostanie diagnoza potrzeb i potencjału społeczności lokalnej w zakresie usług społecznych z uwzględnieniem konsultacji z mieszkańcami. W Centrum Usług Społecznych prowadzone będą działania ukierunkowane na integrację mieszkańców, samopomoc, wolontariat oraz wsparcie sąsiedzkie.

Tego typu centra powstaną w 30 samorządach w całej Polsce, ale tylko w czterech miastach na prawach powiatu. Jest to pilotażowy projekt Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. W Elblągu będzie realizowany przez trzy lata.

Posłuchaj relacji Anety Pastuszki

 

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w MOPS, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
Ma być nowocześnie i przyjaźnie. Elbląski MOPS zmienia się dla swoich podopiecznych

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Elblągu zmienia się dla swoich podopiecznych. Ma być nowocześnie i przyjaźnie. Obecnie w budynku przy ul. Winnej trwają prace związane z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV