Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Cudem uniknęli śmierci. Podczas burzy drzewo przewróciło się na busa

Fot. KMP Olsztyn

Na drodze krajowej nr 16 między Olsztynem a Ostródą w czasie burzy drzewo spadło na busa. Pojazdem jechało pięciu mężczyzn. Według policji to niemal cud, że nikt z pasażerów nie zginął ani nie został ranny.

Jak poinformował rzecznik olsztyńskiej policji Rafał Prokopczyk, silny poryw wiatru przewrócił dwa drzewa na krajowej „szesnastce” na terenie leśnym, ok. 150 m. za wyjazdem z Olsztyna w stronę Ostródy. Jedno z nich uderzyło w jadącego busa, którym podróżowało pięciu mężczyzn.

Drzewo spadło na szczęście tuż za kabiną pasażerską, niszcząc skrzynię ładunkową. Można powiedzieć, że jadący tym pojazdem cudem uniknęli śmierci. Bus jest poważnie uszkodzony

– powiedział policjant.

Na miejsce zdarzenia wezwano pogotowie ratunkowe, ale żaden z mężczyzn nie został ranny i nie wymagał pomocy medycznej.

Powalone na jezdnie drzewa są usuwane przez straż pożarną. Do zakończenia akcji kierowcy muszą spodziewać się na tym odcinku DK 16 utrudnień w ruchu.

Fot. KMP Olsztyn

Fot. KMP Olsztyn

 

Źródło: PAP
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypadek, bus, drzewo, burza
Silny wiatr połamał drzewa. Kilka dróg w regionie było zablokowanych

Strażacy usuwają ostatnie szkody jakie wyrządziły w regionie dzisiejsze  nawałnice. Pracują jeszcze przy złamanym drzewie na cmentarzu w Kochanówce pod Lidzbarkiem. W sumie do podobnych interwencji...

Zamknij
RadioOlsztynTV