Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Coraz większe zainteresowanie szkoleniem klas mundurowych

Fot. M. Zbrożek

Ok. 500 kadetów z całej Polski bierze udział w zlocie klas mundurowych w Bemowie Piskim. Kadeci szkolą się pod okiem instruktorów i integrują.

Ćwiczą walkę wręcz, taktykę w terenie zurbanizowanym i prowadzą działania rozpoznawcze. Mają też czas na zwiedzanie i wypoczynek. Organizatorem zlotu jest Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji oraz Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.

– Zlot obywa się po raz ósmy, a zainteresowanie z roku na rok jest coraz większe, bo powstaje coraz więcej klas mundurowych – powiedział szef Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji gen. bryg. Mirosław Bryś.

W ubiegłym roku zakładaliśmy, że powstanie 40 nowych klas mundurowych. Zainteresowanie było jednak dużo większe i wystąpiliśmy do MON o zgodę na utworzenie 115 klas klas. W tym roku założono, że nowych klas będzie 120. Tym razem także zainteresowanie przerosło oczekiwania i nowych klas powstało aż 219

– mówił.

Kadeci przyjechali z różnych stron Polski – z Włocławka, Żywca czy Nowego Sącza.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Fot. M. Zbrożek

Fot. M. Zbrożek

Autor: M. Zbrożek
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w mundur, Bemowo Piskie, Mirosław Bryś, Wojskowe Centrum Rekrutacji, Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych
Najnowsze uzbrojenie i prawie tysiąc żołnierzy. Bemowo Piskie otwiera poligon dla wszystkich

Na poligonie w Bemowie Piskim można będzie zobaczyć najnowocześniejszy sprzęt wojskowy zakupiony w ostatnich latach. Zaprezentowane zostaną m.in. samoloty, czołgi i wyrzutnie rakiet. Jak przekazało Centrum...

Zamknij
RadioOlsztynTV