Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Coraz więcej żeglarzy na Wielkich Jeziorach. „Musimy zachowywać rozsądek, żeby wrócić do domu z pięknego urlopu”

Fot. A. Minkiewicz-Zaremba

Z początkiem wakacji na Wielkich Jeziorach Mazurskich przybyło sprzętu pływającego. Ratownicy apelują o rozsądek i rozwagę.

Dariusz Ruma z giżyckiego MOPR-u ocenia, że żeglarze na wodzie są ostrożni. Jednak przypomina, że bezpieczeństwo jest bardzo ważne także w portach.

Pamiętajmy, że nawet jeśli jesteśmy bezpiecznie zacumowani w porcie to dalej jesteśmy na wodzie. Jachty nadal się bujają, a pomosty są ruchome. Czasem po deszczu śliskie są i jachty, i pomosty. Dlatego cały czas musimy zachowywać rozwagę i rozsądek, żeby wrócić do domu z pięknego urlopu.

Dariusz Ruma podkreśla, by żeglarze pamiętali o żelaznej zasadzie asekuracji.

Jedna ręka jest dla pokładu, jeżeli cokolwiek wykonujemy czy przemieszczamy się po nim musimy się asekurować

W ciągu dnia na Wielkich Jeziorach mogą pojawić się burze z gradem. W czasie burz może też silnie wiać, w porywach do 75 km/h. Temperatury letnie.

 

Autor: B.Gajlewska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w bezpieczeństwo, Mazury, woda, jeziora, turyści, Wielkie Jeziora, żaglarze
Turyści i mieszkańcy Elbląga muszą uzbroić się w cierpliwość. Wieża katedry św. Mikołaja wciąż zamknięta dla odwiedzających

Wieża katedry św. Mikołaja w Elblągu nadal nie jest udostępniana turystom. Powodem są obostrzenia sanitarne zarządzone przez służby sanitarne na czas pandemii. Pewne jest, że do...

Zamknij
RadioOlsztynTV