Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Coraz więcej zakażeń w szkołach i przedszkolach w regionie. Czy powodem jest brytyjska mutacja koronawirusa?

W województwie warmińsko-mazurskim w 111 szkołach i przedszkolach zanotowano przypadki koronawirusa.

Jak poinformowało Kuratorium Oświaty w Olsztynie, całkowicie zdalne nauczanie prowadzone jest w 42 szkołach. Takie dane przekładają się na 10 procent wszystkich placówek edukacyjnych w regionie.

Jak wyjaśniła rzeczniczka prasowa kuratorium Małgorzata Hochleitner o tym, jak szybko rozprzestrzenia się koronawirus w szkołach i przedszkolach w regionie świadczą dane sprzed 2 tygodni. Wówczas przypadki zakażeń zanotowano w 3 procentach placówek. Od początku powrotu do szkół klas I-III do początków lutego dane te utrzymywały się na stałym poziomie.

Od wielu dni pogarsza się sytuacja epidemiczna na Warmii i Mazurach. Notowane są rekordy liczby zakażeń. Wyjątkowo niekorzystny jest wskaźnik liczby zakażeń na 10 tysięcy mieszkańców. Najgorsza sytuacja utrzymuje się w Olsztynie, w powiecie olsztyńskim, a także w powiecie nidzickim.

Warmińsko-mazurski inspektor sanitarny Janusz Dzisko poinformował, że losowe badanie 24 wymazów wykazało, że aż 70 procent było brytyjską mutacją koronawirusa, która jest bardziej zakaźna. W ocenie Dziski taki wynik badania w pewnym stopniu może wskazywać, dlaczego w regionie od tak wielu dni notowane są wysokie wskaźniki zakażeń.

Angielska mutacja koronawirusa w województwie warmińsko-mazurskim. Niepokojące wyniki badania próbek


Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za PAP (J.Kiewisz-Wojciechowska)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przedszkole, dzieci, szkoła, nauczyciel, koronawirus, zakażenia
Angielska mutacja koronawirusa w województwie warmińsko-mazurskim. Niepokojące wyniki badania próbek

Warmińsko-mazurski sanepid przebadał losowo wybrane 24 próbki osób zakażonych w kierunku wariantu koronawirusa. Okazało się, że 70 procent z nich to angielska odmiana. Próbki pochodzą od...

Zamknij
RadioOlsztynTV