Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Coraz więcej firm działa w Specjalnej Strefie Ekonomicznej

Podstrefa Nidzica – Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Fot. WMSSE

82 nowe miejsca pracy i niemal 69 milionów złotych nakładu inwestycyjnego. Taki ma być skutek wydania trzech kolejnych zezwoleń na prowadzenie działalności w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Pozwolenia otrzymali trzej przedsiębiorcy z podstref w Iławie, Morągu i Nidzicy. Wiadomo, że w Iławie powstanie hala produkcyjna zakładu poligraficznego, a w Morągu fabryka mebli rozbuduje się o kolejne skrzydło o powierzchni 2 tysięcy metrów kwadratowych. Tymczasem w Nidzicy inwestor zamierza wybudować halę, a w niej zamontować linię technologiczną do produkcji maszyn rolnych.

W 2015 r. w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej wydano już osiem zezwoleń, których suma nakładów inwestycyjnych przekracza 308 milionów złotych. Poziom pomocy publicznej w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej sięga 70 procent i jest najwyższy w kraju.

Podstrefa Iława – Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Fot. WMSSE

(pap/lew/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Iława, Nidzica, wmsse, morąg
Ulicami Iławy przejdzie marsz życia i nadziei

Z okazji obchodów Dni Walki z Rakiem Piersi na iławskiej starówce będzie można zbadać poziom cukru i ciśnienie krwi, obejrzeć pokazy medyczne i porozmawiać z amazonkami....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV