Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Coraz lepszy dostęp do lekarzy specjalistów? Mieszkańcy wciąż zauważają wiele potrzeb

Fot. Adobe Stock

Dostępność do lekarzy specjalistów i usług medycznych w mniejszych miejscowościach jest coraz lepsza – tak twierdzi Narodowy Fundusz Zdrowia. Wiele inwestycji prowadzonych jest teraz poza dużymi ośrodkami.

Planowane są m.in. na podstawie danych demograficznych i tzw. mapy potrzeb zdrowotnych. Jak powiedziała Agnieszka Budziszewska z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału NFZ, w ramach leczenia szpitalnego uruchomiono w tym roku oddział chorób płuc w Bartoszycach i neurologię specjalistyczną w Morągu. Zakontraktowano nowych świadczeniodawców w zakresie opieki paliatywnej i hospicyjnej w Ełku. Uruchomiono także rehabilitację neurologiczną w Górowie Iławeckim. W Giżycku natomiast jest nowa pracownia rezonansu magnetycznego.

00:00 / 00:00

Mieszkańcy jednak nadal zauważają wiele potrzeb. Jak podkreślają, problemem jest m.in. utrudniony dostęp do lekarzy specjalistów w ośrodkach powiatowych.

00:00 / 00:00

W najbliższym czasie planowane są kolejne medyczne inwestycje – w Dywitach koło Olsztyna powstaje nowoczesny ośrodek zdrowia, dofinansowane zostaną także ośrodki zdrowia m.in. w Stawigudzie, Barczewie i Grodzicznie. W sumie rozdzielono ponad 40,5 mln zł unijnych dotacji dla 40 podmiotów medycznych z regionu.

Autor: A. Skrago
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w lekarz, lekarze
Audycja Diagnoza: nietrzymanie moczu to nie tylko kobiecy kłopot

Nietrzymanie moczu dotyczy nawet 30 procent kobiet w Polsce. W nieco mniejszym stopniu to krępujące schorzenie dotyka mężczyzn. Panowie ze względu na ogromne poczucie wstydu rzadziej...

Zamknij
RadioOlsztynTV