Coraz lepiej na koloniach i obozach
Zbliża się półmetek wakacji, czas na pierwsze podsumowania lipcowego wypoczynku. W tym roku jest zdecydowanie lepiej pod względem higieny na koloniach i obozach – przyznaje Sanepid.
W poprzednim tygodniu urzędnicy skontrolowali na Warmii i Mazurach ponad 100 turnusów wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Nadzorem objęto także 36 stołówek. O wynikach kontroli mówi Magdalena Woltmanowska z warmińsko-mazurskigo Sanepidu.
Nałożono tylko jeden mandat za niewłaściwy stan sanitarny na kolonii w powiecie ostródzkim. Z kolei w dwóch stołówkach stwierdzono nieprawidłowości i ukarano jedną osobę mandatem 200-złotowym.
W regionie jak dotąd doszło do jednego masowego zatrucia w ośrodku w Olecku.
Autor: D.Grzymska
Redakcja: Ł.Węglewski


















![Święto Wojska Polskiego w Elblągu [ZDJĘCIA] Święto Wojska Polskiego w Elblągu [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F08%2FPXL_20260814_094956989-scaled.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)



