Copernicus Run

Copernicus Run, fot. Dorota Grzymska

Ponad 300 biegaczy wystartowało w olsztyńskim biegu ulicznym Copernicus Run na 10 kilometrów.

Wcześniej odbył się bieg rodzinny i przebierańców na tysiąc metrów, w którym wzięli udział rodzice z dziećmi, a nawet mama z kilkutygodniowym niemowlęciem na ręku.

Właśnie o to organizatorom chodziło, bo ideą imprezy jest popularyzacja biegania. – mówił Jerzy Litwiński, dyrektor Olsztyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie.

Copernicus Run wpisuje się w ogólnopolską akcję Polska Biega. Zwycięzcą biegu głównego Copernicus Run został Dariusz Malich z Gronit z AKM Olimp Olsztyn z czasem 33 minut i 10 sekund. Drugi był Marcin Konieczny z Olsztyna, a trzeci wbiegł na metę Jacek Misiewicz również z Olsztyna.

W kategorii młodzieżowej wśród kobiet wygrali: 20-letnia Anna Bobryk z Łosic i 20-letni Paweł Najmowicz z Olsztyna. Najstarszym uczestnikiem biegu był 79-letni Stefan Kudryła z Olsztyna, który 10 kilometrów pokonał w czasie 51 minut. (dgrzym/łw)

Więcej w bieganie
Szwedzik ukończył morderczy bieg

Krzysztof Szwedzik zakończył wyprawę "Mazury Tour 2013". W ciągu 40 dni przebiegł dokładnie 1020,5 kilometra. Trasa biegła mniej uczęszczanymi szlakami wokół Warmii i Mazur. Na mecie...