Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Co drugi kierowca przekracza prędkość na drogach ekspresowych. GDDKiA przedstawia nowe dane

Fot. K.Głębocki

Na drogach ekspresowych co drugi kierowca przekracza dozwolone prędkości – wynika tak z pomiarów Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. W całym kraju działają nowe stacje, które monitorują, z jaką prędkością poruszamy się po drogach.

Do rejestrowania prędkości pojazdów przystosowane są najnowsze stacje ciągłego pomiaru ruchu instalowane przez GDDKiA. Działają przy autostradach i drogach ekspresowych. Aktualnie prędkość pojazdów rejestrować mogą 73 takie stacje. W województwie warmińsko-mazurskim działają na ekspresowej S7 koło Pawłowa i na DK 16 w okolicach Rzecka. Pomiary z tego pierwszego punktu pokazały, że połowa kierowców przekracza dozwoloną prędkość na ekspresówce. Najczęściej to przekroczenie niewielkie, o 10-20 km/h, ale powyżej 150 na godzinę jedzie już co 10 auto – podkreśla rzecznik olsztyńskiego oddziału GDDKiA Karol Głębocki.

Policjanci przypominają, że właśnie do walki z piratami drogowymi powołana została w ubiegłym roku policyjna grupa Speed. Tylko od czerwca do końca sierpnia tego roku ci policjanci zatrzymali w regionie 3,5 tysiąca kierowców jadących zbyt szybko, ponad stu z nich straciło prawo jazdy.

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

 

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w GDDKiA, droga ekspresowa, dane
Ma połączyć Europę Środkową ze Skandynawią. Sprawdziliśmy jak przebiegają prace na Via Baltica

Via Baltica to droga ekspresowa, która połączy Europę Środkową ze Skandynawią. Jej część będzie biegła przez województwo warmińsko-mazurskie. Na pierwszym odcinku, który rozpoczyna się w województwie...

Zamknij
RadioOlsztynTV