Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -10 °C pogoda dziś
JUTRO: -8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Co dalej ze strajkiem nauczycieli na Warmii i Mazurach? Kurator oświaty zapewnia: wszystkie egzaminy odbędą się w terminie

Fot. M. Kwiatkowska

Trwające od kilku dni negocjacje strony rządowej z nauczycielami zostały zerwane. Nikt nie zna skali protestu. Zdezorientowani są nie tylko dyrektorzy szkół na Warmii i Mazurach, ale przede wszystkim rodzice i dzieci. Czy będą czynne szkoły i przedszkola? Czy odbędą się egzaminy gimnazjalne i 8-klasisty?

Anida Samoraj, dyrektorka Wydziału Edukacji olsztyńskiego ratusza apeluje do rodziców, by w poniedziałek rano skontaktowali się z dyrektorami poszczególnych szkół, prosi też rodziców przedszkolaków o to, by raczej szukać na własną rękę opieki dla dziecka na czas strajku.

W Elblągu w niektórych szkołach pracować będą studenci wydziału pedagogiki, otwarte też będą instytucje kulturalno-sportowe. Podobnie będzie w Ełku. Kurator oświaty Krzysztof Marek Nowacki uspokaja i zapewnia, że odbędą się zaplanowane na najbliższe dni wszystkie egzaminy, a w komisjach zasiądą w razie potrzeby chętni do pracy nauczyciele i emeryci.

Warmińsko-Mazurskie Kuratorium Oświaty zorganizowało także Korpus Wsparcia Dyrektorów, do którego mogą się zgłaszać osoby z kwalifikacjami pedagogicznymi, by wesprzeć uczniów w czasie egzaminów. Jeżeli trzeba będzie, do szkół ruszą także pracownicy kuratorium – dodaje kurator Nowacki.

Olsztyński ratusz dodatkowo od 8 kwietnia uruchamia specjalny numer telefonu – (89) 522 28 20. Będzie on dostępny w  dni robocze, w godzinach 7:30 – 15:30. Dzwoniąc na ten numer będzie można dowiedzieć wszystkiego na temat uczestnictwa ewentualnej placówki w strajku lub  form opieki, jaka została zorganizowana w danym miejscu.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

00:00 / 00:00

Fot. M. Kwiatkowska

Fot. M. Kwiatkowska

 

Autor: D. Grzymska/M. Kwiatkowska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w strajk, nauczyciele, kurator oświaty, Krzysztof Marek Nowacki
Płatne staże, nowe egzaminy. Jak nowelizacja prawa oświatowego wpłynie na szkolnictwo zawodowe?

Większy wpływ pracodawców na funkcjonowanie szkolnictwa zawodowego zakłada nowelizacja prawa oświatowego, które wejdzie w życie wraz z nowym rokiem szkolnym. Zgodnie z najnowszymi propozycjami uczniowie mają...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV