Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Chwile grozy przeżyli mieszkańcy jednego z bloków w Olsztynie

Na policję zadzwonił mężczyzna, który powiedział, że przy ulicy Dworcowej odkręcił gaz i wysadzi mieszkanie w powietrze.

Na miejsce natychmiast pojechał policyjny patrol oraz straż pożarna i pogotowie gazowe – relacjonuje aspirant Rafał Prokopczyk, rzecznik olsztyńskiej policji.

Policjanci byli przygotowani do siłowego wejścia do mieszkania i ratowania życia i zdrowia dwóch lokatorów. Byli nimi bracia w wieku 29 i 31 lat. Drzwi otworzyły się po naciśnięciu klamki. Okazało się, że były one uszkodzone od wewnątrz i mężczyźni nie mogli wyjść na zewnątrz.

Bracia wymyślili historyjkę z gazem, bo… zatrzasnęli się w mieszkaniu. Najpierw zadzwonili w tej sprawie do straży pożarnej. Gdy strażacy odmówili przyjazdu, postanowili wezwać policjantów:

Po dokładnym sprawdzeniu mężczyzn w policyjnych systemach, okazało się, że są oni poszukiwani przez olsztyńską prokuraturę. Jeden z nich ma odbyć karę 2 miesięcy pozbawienia wolności, drugi poszukiwany jest do innych czynności procesowych. Obaj kilka miesięcy temu mieli się dopuścić rozboju.

Mężczyzna, który zadzwonił na policję, musi zapłacić 500-złotowy mandat.

Autor: A.Socha
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w gaz, radiowóz, Bracia, poszukiwani
Będzie bezpieczniej w regionie. Kolejne komendy policji wzbogaciły się o nowe auta

Do Lidzbarka Warmińskiego trafi nieoznakowany huyndai I30, sfinansowany przez urząd miasta w Ornecie kwotą 33 tysięcy złotych oraz transporter volkswagen T6. Tutaj 180 tys. złotych pochodziły...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV