Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Na jeziorze Święcajty wywróciła się łódka z kursantami. Dwie nastolatki trafiły do szpitala

Trwa wyjaśnianie okoliczności wypadku na jeziorze Święcajty koło Węgorzewa.  Grupa 14 i 15-latków uczestniczyła w obozie, który przygotowywał młodych ludzi do zdobycia patentu żeglarza jachtowego.

Jedną z łodzi treningowych płynęli instruktor i 4-osobowa załoga.

– Z nieznanych na razie przyczyn łódź się przewróciła i wszyscy znaleźli się w wodzie – relacjonuje aspirant Grażyna Magiera z Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie

00:00 / 00:00

Ratownicy MOPR wyciągnęli z wody 4 osoby. Aby wydostać znajdującą się pod łodzią 15-latkę potrzebna była pomoc nurków ze straży pożarnej. Do chwili przyjazdu karetki strażacy prowadzili reanimację dziewczyny. 15-latkę, z przywróconymi funkcjami życiowymi, śmigłowcem przetransportowano do szpitala w Suwałkach. Na obserwację do szpitala w Giżycku trafiła też inna nastolatka. Pozostałym osobom nic się nie stało.

Jak ustaliła policja instruktor był trzeźwy. Załoga miała na sobie kamizelki ratunkowe. Policja i prokurator wyjaśniają dokładne okoliczności wypadku.

 

(BGajlewska/BSChromy)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Węgorzewo, młodzież, jezioro, nastolatka, obóz, żeglarz, Święcajty, uwaga
Rosjanin podejrzany o zabójstwo 69-latki z Dobrego Miasta zatrzymany!

Specjalna grupa śledcza, powołana przez Komendanta Miejskiego Policji w Olsztynie, ujęła 30-letniego Rosjanina podejrzanego o zabójstwo mieszkanki Dobrego Miasta. Mężczyzna został zatrzymany na przejściu w Gronowie...

Zamknij
RadioOlsztynTV