Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Chrońmy własne życie i kontrolujmy instalacje gazowe

Dom jednorodzinny w Ostródzie po wybuchu gazu

Raz w roku trzeba przeprowadzać kontrole instalacji gazowych – przypominają służby i apelują o zwrócenie uwagi na swoje piecyki gazowe.

Co roku przekonujemy się o tym, że piecyki gazowe mogą być śmiertelnym zagrożeniem. W Ostródzie 2 lata temu 3 osoby – w tym dwoje dzieci – zostały ranne w pożarze domu jednorodzinnego. Dom spłonął całkowicie w wyniku wybuchu gazu. W zeszłym roku w kamienicy w Kętrzynie po wybuchu gazu zawaliła się ściana w budynku. Do szpitala trafiło 5 osób.

Po tragedii w Katowicach, w której zginęła 3-osobowa rodzina, warto raz jeszcze zastanowić się czy instalacje gazowe w naszych domach są odpowiednio zabezpieczone. Instalator piecyków Zdzisław Cząstkiewicz przyznaje, że wielu mieszkańców, zwłaszcza domków jednorodzinnych, nie wzywa specjalistów do swoich pieców gazowych.

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

00:00 / 00:00

Przypominamy, że bardzo niebezpieczne i nielegalne są wszelkie naprawy, czy zmiany instalacji gazowych dokonywane przez osoby, które nie mają do tego uprawnień. (skr/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w gaz, wybuch gazu, instalacja gazowa
Ełczanie pomagają rodzinie, która straciła dom w wybuchu

23 września w jednym z domów na osiedlu Zatorze w Ełku wybuchła butla z gazem. Mieszkającym tam ludziom nic się nie stało, jednak budynek został doszczętnie...

Zamknij
RadioOlsztynTV