Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Chrapiesz? Możesz mieć bezdech senny. Posłuchaj audycji Na Zdrowie

Fot. pixabay

Wiele osób nie wie, że ma to schorzenie a może być ono bardzo niebezpieczne. Prawidłowe oddychanie to odpowiednie dotlenienie organizmu. 

Jak mówi prof. Andrzej Kukwa „drożny nos to dłuższe życie”. Warto zwrócić uwagę na to, jak oddychamy i jak oddychają nasze dzieci, bo obturacyjny bezdech senny może wynikać z zaniedbań w okresie dzieciństwa.

Jakie są przyczyny bezdechu sennego, jakie konsekwencje wywołuje i jakie są metody leczenia mówi prof. Andrzej Kukwa – kierownik Kliniki Otolaryngologii, Chorób Głowy i Szyli Szpitala Uniwersyteckiego w Olsztynie.

Posłuchaj rozmowy z profesorem Andrzejem Kukwą

00:00 / 00:00

Nie zagraża życiu ale bardzo je utrudnia i jest jednym z najczęściej diagnozowanych schorzeń w gabinecie gastrologa. Zespół jelita drażliwego. Wystąpienie tej choroby w dużym stopniu związane jest ze stanem psychicznym pacjenta, co stanowi 70-90 procent przypadków.

Czym jest zespół jelita drażliwego wyjaśnia dr Tomasz Arłukowicz – ordynator oddziału Gastroenterologicznego Szpitala Wojewódzkiego w Olsztynie, konsultant wojewódzki w dziedzinie gastroenterologii.

Posłuchaj rozmowy z dr Tomaszem Arłukowiczem

 

Autor: A. Lipczyńska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zdrowie, choroba, sen, bezdech, Andrzej Kukwa, Tomasz Arłukowicz
Gmina Gietrzwałd zaszczepiła chętnych przeciw COVID-19. „Wszystko poszło zaskakująco sprawnie”

44 mieszkańców w gminy Gietrzwałd zaszczepiło się przeciwko COVID-19 w szpitalu dziecięcym w Olsztynie. To specjalna weekendowa akcja obu placówek. Większość przyjęła jednodawkowy preparat Johnson&Johnson. Seniorzy...

Zamknij
RadioOlsztynTV