Chciał zobaczyć granicę polsko-rosyjską. Został ukarany mandatem
Ciekawski turysta został ukarany stuzłotowym mandatem za wejście na pas drogi granicznej. Zarejestrowały go kamery Straży Granicznej.
Patrol z placówki w Sępopolu zatrzymał mieszkańca powiatu bartoszyckiego.
32-latek tłumaczył funkcjonariuszom, że chciał zobaczyć granicę polsko-rosyjską. Rowerzysta został ukarany 100 zł mandatem. Funkcjonariusze Straży Granicznej przestrzegają przed konsekwencjami karnymi w przypadku wejścia na pas drogi granicznej. Zachowania takie stanowią czyny karalne określone w Kodeksie Wykroczeń, zagrożone karą grzywny do 500 zł
– poinformowała major Mirosława Aleksandrowicz z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.
Straż Graniczna apeluje o zwracanie uwagi na tablice informacyjne i oznaczenia granicy państwa w czasie turystycznych wycieczek.
Posłuchaj wypowiedzi
Autor: W. Chromy
Redakcja: M. Rutynowski











![Zakończyła się jubileuszowa 35. edycja Energa Susz Triathlon [WYNIKI] Zakończyła się jubileuszowa 35. edycja Energa Susz Triathlon [WYNIKI]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2F20260628_131644.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)










